Facebook Instant Articles (7.x-2.0-rc1) - en to ar translation catalogue (27 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Disabled
ar: معطل

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent
ar: الأب

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Format
ar: التنسيق

en: Region
ar: المنطقة

en: Node
ar: العقدة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Original image
ar: الصورة الأصلية

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Hidden
ar: مخفي

en: Source
ar: المصدر

en: <Hidden>
ar: <مخفي>

en: Above
ar: أعلاه

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: Image style: @style
ar: نمط الصورة: @style

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
