Facebook-style Micropublisher (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (48 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: File path
he: נתיב לקובץ

en: Password
he: סיסמה

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Link
he: קישור

en: Name
he: שם

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Configure
he: הגדרות

en: file
he: קובץ

en: Page title
he: כותרת דף

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Duration
he: משך

en: Imagecache preset
he: הגדרות גודל תמונה (ImageCache)

en: Video
he: וידאו

en: Plugin
he: פלאגין

en: Attach
he: צרף

en: Document
he: מסמך

en: Output format
he: תבנית פלט

en: Photo
he: תמונה

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: Plugin settings
he: הגדרות פלאגין

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
he: אם מופעל, דרופל מוסיף  לכל הקישורים, בכדי לצמצם את האפקטיביות של קישורי ספאם. הערה: זה מונע גם מקישורים תקפים להיות נעקבים ע"י מנועי חיפוש, ולכן סביר להניח שזה יעיל יותר עבור אורחים (משתמשים (אנונימיים.

en: @preset image
he: תמונת @preset

en: @preset image linked to image
he: תמונת @preset מקושרת לתמונה

en: @preset file path
he: נתיב קובץ @preset

en: @preset URL
he: כתובת URL של @preset

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
he: העתקת הקובץ %file נכשלה, משום שהוא יכתב על עצמו.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
he: ניתן להשתמש רק בקבצים בעלי הסיומות הבאות: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
he: גודל הקובץ %filesize חורג מגודל הקובץ המירבי %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
he: הקובץ הוא %filesize שיחרוג מגודל הדיסק המוקצה לך %quota.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
he: התמונה גדולה מדי; המידות המירביות הן %dimensions פיקסלים.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
he: התמונה קטנה מדי; המידות המינימליות הן %dimensions פיקסלים.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
he: לא ניתן להעתיק את הקובץ שצויין %file, משום שהיעד אינו תקין. ניתן למצוא מידע נוסף ברשומת המערכת.

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
he: לא ניתן להעתיק את הקובץ %file, משום שהוא יכתוב על עצמו.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
he: לא ניתן להעתיק את הקובץ %file ל%destination.

en: Link description
he: תאור הקישור
