Features (7.x-2.0-rc5) - en to he translation catalogue (67 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Status
he: מצב

en: Actions
he: פעולות

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Version
he: גירסה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Manage
he: ניהול

en: Refresh
he: ריענון

en: Components
he: רכיבים

en: Check
he: בדיקה

en: Roles
he: תפקידים

en: Signature
he: חתימה

en: Fields
he: שדות

en: Overridden
he: נדרס

en: Normal
he: נורמלי

en: State
he: מצב

en: Other
he: אחר

en: Select all
he: בחר הכל

en: Filters
he: מסננים

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Clear
he: ניקוי

en: Languages
he: שפות

en: Features
he: פיצ'רים

en: Feature
he: תכונה

en: Missing
he: חסר

en: Permissions
he: הרשאות

en: Advanced Options
he: אופציות מתקדמות

en: Menus
he: תפריטים

en: Unavailable
he: לא זמין

en: Package
he: חבילה

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
he: כתובת ה-URL %url אינה חוקית. אנא הזן כתובת URL מלאה כגוןhttp://www.example.com/feed.xml.

en: Menu items
he: פריטי תפריט

en: Menu links
he: קישורי תפריט

en: Legend
he: מקרא

en: Unmet dependencies: !dependencies
he: תלויות שלא מומשו: !dependencies

en: Checking...
he: בודק...

en: No changes have been made to this feature.
he: לא נעשו שינויים לתכונה זו.

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: Download feature
he: הורד תכונה

en: Enable and disable features.
he: הפעל והשבת תכונות.

en: Display components of a feature.
he: הצג רכיבי תכונה.

en: Compare default and current feature.
he: השווה תכונת ברירת מחדל ותכונה נוכחית.

en: Javascript status call back.
he: התקשרות חזרה של מצב Javascript.

en: Menu items for any enabled features.
he: פריטי תפריט לתכונות מופעלות.

en: Provides feature management for Drupal.
he: מספק ניהול תכונות לדרופל.

en: Dependency
he: תלות

en: No features available.
he: אין תכונות זמינות.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
he: על שם המכונה להיות מורכב רק מאותיות קטנות, ספרות וקווים תחתיים.

en: Structure
he: מבנה

en: features
he: תכונות

en: Create feature
he: יצירת פיצ'ר

en: Create a new feature.
he: יצירת פיצ'ר חדש.

en: Recreate
he: יצירה מחדש

en: Manage features.
he: ניהול פיצ'רים.

en: Text formats
he: מבני טקסט

en: Image styles
he: סגנונות תמונה
