Features (7.x-2.7) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Status
ar: الحالة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Administration
ar: الإدارة

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Version
ar: النسخة

en: all
ar: الكل

en: Search
ar: بحث

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Manage
ar: تسيير

en: Refresh
ar: تحديث

en: Components
ar: المكونات

en: Roles
ar: الأدوار

en: Signature
ar: التوقيع

en: Fields
ar: الحقول

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Normal
ar: طبيعي

en: State
ar: الحالة

en: Other
ar: آخر

en: Select all
ar: تحديد الكل

en: Filters
ar: المرشحات

en: Save settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Clear
ar: مسح

en: Languages
ar: اللغات

en: Features
ar: الخصائص

en: Missing
ar: مفقود

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Menus
ar: القوائم

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
ar: المسار %url ليس صحيحا. من فضلك أدخل مسارا كاملا، مثل http://www.example.com/feed.xml.

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Structure
ar: الهيكلية

en: Text formats
ar: تنسيقات النص

en: Image styles
ar: أنماط الصور
