Features (7.x-2.11) - en to ne translation catalogue (27 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Status
ne: अवस्था

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Administration
ne: प्रशासनिक

en: Taxonomy
ne: टक्सोनोमी

en: Content types
ne: विषयवस्तुको प्रकार

en: Version
ne: संस्करण

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: General settings
ne: सामान्य सेटिंग्स

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: View
ne: दृश्य

en: Refresh
ne: रिफ्रेश .

en: Roles
ne: भूमिका

en: Signature
ne: हस्ताक्षर

en: Overridden
ne: बदर भयो

en: Normal
ne: साधारण

en: Save settings
ne: निर्धारणहरू बचत गर्नुस

en: Clear
ne: सफा

en: Languages
ne: भाषाहरू

en: Permissions
ne: अनुमति

en: Menus
ne: मेनु

en: Structure
ne: संरचना
