Features Builder (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
ar: سابقة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Search
ar: بحث

en: Message
ar: الرسالة

en: Views
ar: الرؤى

en: Menu
ar: القائمة

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: Site
ar: موقع

en: Fields
ar: الحقول

en: Nodes
ar: العقد

en: Media
ar: ميديا

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Users
ar: المستخدمين

en: Features
ar: الخصائص

en: Provided by
ar: موفّر من طرف

en: Context
ar: السياق
