Features Builder (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Enable
de: Aktivieren

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Search
de: Suche

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Views
de: Ansichten

en: Menu
de: Menü

en: Component
de: Komponente

en: Components
de: Komponenten

en: Organic Groups
de: Organische Gruppen

en: Site
de: Website

en: Fields
de: Felder

en: Nodes
de: Inhalte

en: Media
de: Medien

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Users
de: Benutzer

en: Included
de: Eingeschlossen

en: Services
de: Dienste

en: Provided by
de: Bereitgestellt von

en: Build
de: Erstellen

en: Context
de: Kontext

en: Flags
de: Kennzeichnungen

en: Builders
de: Generator

en: Exportables
de: Exportierbare Objekte

en: Search API
de: Search-API

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Builder
de: Werkzeug

en: Entityqueue
de: Sortierliste
