Features Builder (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Enable
fa: فعال

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Search
fa: جستجو

en: Message
fa: پیغام

en: Views
fa: نماها

en: Menu
fa: منو

en: Component
fa: جزء

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Site
fa: سایت

en: Fields
fa: فیلدها

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Media
fa: رسانه

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Users
fa: کاربران

en: Rules
fa: قوانین

en: Feeds
fa: خوراک‌ها

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Context
fa: زمینه
