Feed Import (7.x-3.0-rc1) - en to it translation catalogue (50 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Group
it: Gruppo

en: yes
it: sì

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Updated
it: Aggiornato

en: Paths
it: Percorsi

en: Error
it: Errore

en: Never
it: Mai

en: Processor
it: Processore

en: Line
it: Riga

en: Filters
it: Filtri

en: Found
it: Trovato

en: Process
it: Esegui

en: filters
it: filtri

en: Duration
it: Durata

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Parameters
it: Parametri

en: Entity
it: Entità

en: New
it: Nuovo

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Select
it: Scegliere

en: CSV file
it: File CSV

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Remove field
it: Rimuovi campi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Add new field
it: Aggiungi un nuovo campo

en: Errors
it: Errori

en: Save order
it: Salva l'ordine

en: Properties
it: Proprietà

en: Add feed
it: Aggiungi fonte

en: Filter settings
it: Impostazioni del filtro

en: Start time
it: Punto di inizio

en: Edit source
it: Modifica origine

en: Edit feed
it: Modifica feed

en: SQL Query
it: Query SQL

en: End time
it: Punto di fine

en: Rescheduled
it: Ripianificato
