Feed Import (7.x-3.0) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Group
fa: گروه

en: yes
fa: بله

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Feed
fa: خوراک

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Field
fa: فیلد

en: Save
fa: ذخیره

en: Updated
fa: به‌روز

en: Paths
fa: مسیرها

en: Error
fa: خطا

en: no
fa: خیر

en: Never
fa: هیچوقت

en: Processor
fa: پردازشگر

en: Line
fa: خط

en: Filters
fa: فیلترها

en: Process
fa: پردازش

en: filters
fa: فیلترها

en: Duration
fa: مدت

en: Feeds
fa: خوراک‌ها

en: Entity
fa: عنصر

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Select
fa: انتخاب

en: Add field
fa: افزودن فیلد

en: Remove field
fa: حذف فیلد

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Save order
fa: ترتیب ذخیره

en: Add feed
fa: افزودن خوراک

en: Filter settings
fa: تنظیمات فیلتر

en: Edit feed
fa: ویرایش خوراک
