Feed Import (7.x-3.1) - en to id translation catalogue (45 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama pengguna

en: Group
id: Grup

en: yes
id: ya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Feed
id: Umpan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Error
id: Kesalahan

en: no
id: tidak

en: Never
id: Tidak pernah

en: Processor
id: Prosesor

en: Line
id: Baris

en: Filters
id: Filter

en: Found
id: Ditemukan

en: Process
id: Proses

en: filters
id: filter

en: Duration
id: Durasi

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Entity
id: Entitas

en: New
id: Baru

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Select
id: Pilih

en: Add field
id: Tambah bidang

en: Remove field
id: Hapus bidang

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Errors
id: Kesalahan

en: Save order
id: Simpan pesanan

en: Properties
id: Properti

en: Add feed
id: Tambah pasokan

en: Filter settings
id: Pengaturan filter

en: Edit feed
id: Edit pasokan

en: SQL Query
id: Query SQL
