Feed to Node (7.x-1.10) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Author
hi: लेखक

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: RSS feed
hi: आर एस एस फीड

en: Tags
hi: उपनाम

en: Link
hi: कड़ी

en: Category
hi: वर्ग

en: edit
hi: संपादन करें

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: never
hi: कभी नहीं

en: Updated
hi: अद्यतित

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Url
hi: URL

en: Published
hi: प्रकाशित

en: active
hi: उपलब्ध

en: Last update
hi: आखरी बार सुधार

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Duration
hi: अवधि

en: published
hi: प्रकाशित

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: Publish
hi: प्रकाशित करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Activate
hi: सक्रिय

en: Parser
hi: पार्सर

en: Upload date
hi: अपलोड की तारीख
