Feed to Node (7.x-1.11) - en to de translation catalogue (37 entries)

en: Title
de: Titel

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Author
de: Autor

en: Confirm
de: Bestätigen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: RSS feed
de: RSS-Feed

en: Category
de: Kategorie

en: edit
de: Bearbeiten

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: never
de: nie

en: Updated
de: Aktualisiert

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Active
de: Aktiv

en: Url
de: URL

en: Published
de: Veröffentlicht

en: active
de: aktiv

en: Last update
de: Letzte Aktualisierung

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Duration
de: Dauer

en: published
de: Veröffentlicht

en: User name
de: Benutzername

en: not published
de: Nicht veröffentlicht

en: Run
de: Ausführen

en: Publish
de: Veröffentlichen

en: Unpublish
de: Veröffentlichung zurücknehmen

en: inactive
de: inaktiv

en: Activate
de: Aktivieren

en: Deactivate
de: Deaktivieren

en: Upload date
de: Upload-Datum

en: Config
de: Konfiguration

en: Embedded video
de: Eingebettetes Video

en: The width of the video.
de: Die Breite des Videos.

en: The height of the video.
de: Die Höhe des Videos.
