Feedback (7.x-2.0-beta1) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Author
ro: Autor

en: more
ro: mai multe

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Help
ro: Ajutor

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Attachment
ro: Anexă

en: User
ro: Utilizator

en: Page
ro: Pagina

en: Location
ro: Locaţia

en: Desc
ro: Descendent

en: Process
ro: Proces

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Date created
ro: Dată creată

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Se specifică paginile folosind căile lor. Se introduce o cale per linie. Caracterul '*' este universal. Căi de exemplificare sunt %blog pentru pagina blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.

en: Asc
ro: Ascendent
