Feedback (7.x-2.0-beta1) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Development
ar: التطوير

en: Author
ar: المؤلف

en: more
ar: المزيد

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Help
ar: المساعدة

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Teaser
ar: موجز

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: Attachment
ar: المرفق

en: User
ar: المستخدم

en: Page
ar: الصفحة

en: Location
ar: الموضع

en: Widget
ar: ودجة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Process
ar: عملية

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: Apply
ar: تطبيق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Asc
ar: تصاعدي
