Feeds (7.x-2.0-beta2) - en to ca translation catalogue (157 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Comments
ca: Comentaris

en: Priority
ca: Prioritat

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Message
ca: Missatge

en: Weight
ca: Pes

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: Node ID
ca: ID del node

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Create
ca: Crea

en: Active
ca: Actiu

en: Off
ca: Inactiu

en: Never
ca: Mai

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els vostres canvis.

en: Feed title
ca: Títol del canal

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Log message
ca: Missatge del registre

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Term name
ca: Nom del terme

en: Severity
ca: Severitat

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Processor
ca: Processador

en: Terms
ca: Termes

en: Getting started
ca: Començant

en: Targets
ca: Objectius

en: Users
ca: Usuaris

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Override
ca: Sobrescriu

en: Clone
ca: Clona

en: Basic settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Term description
ca: Descripció del terme

en: Defaults
ca: Per defecte

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: Change
ca: Canvia

en: Delimiter
ca: Delimitador

en: Feeds
ca: Canals

en: Sources
ca: Fonts

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Source
ca: Font

en: Path alias
ca: Àlies de camí

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Missing
ca: Perdut

en: Installed
ca: Instal·lat

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Apply
ca: Aplica

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Mapping
ca: Associacions

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Parser
ca: Analitzador

en: Title of the feed item.
ca: Títol de l'element del canal.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Importing
ca: Important

en: User email
ca: Correu electrònic de l'usuari

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Attached to
ca: Associat a

en: Legend
ca: Llegenda

en: The title of the node.
ca: El títol del node.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: As often as possible
ca: Tant com sigui possible

en: Text format
ca: Format del text

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Published date
ca: Data de publicació

en: Unique
ca: Únic

en: Delete items
ca: Elimina els elements

en: Select a !plugin_type
ca: Seleccioneu un !plugin_type

en: Settings for !plugin
ca: Paràmetres per !plugin

en: every !interval
ca: cada !interval

en: Fetcher
ca: Recollidor

en: Mapping has been added.
ca: S'ha afegit l'assignació.

en: No mappings defined.
ca: No s'han definit assignacions.

en: Attach to content type
ca: Associa al tipus de contingut

en: after !time
ca: després de !time

en: Default delimiter
ca: Delimitador predeterminat

en: Default field delimiter.
ca: Delimitador de camps predeterminat.

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Item URL (link)
ca: URL de l'element (enllaç)

en: Item GUID
ca: GUID de l'element

en: Use standalone form
ca: Utilitza un formulari independent

en: The UNIX time when a node has been published.
ca: La data UNIX de quan un node ha estat publicat.

en: Whether a node is published or not. 1 stands for published, 0 for not published.
ca: Si un node és o no publicat. 1 significa publicat, 0 no publicat.

en: Title of the feed.
ca: Títol del canal.

en: Description of the feed item.
ca: Descripció de l'element del canal.

en: Name of the feed item's author.
ca: Nom de l'autor de l'element de canal.

en: Published date as UNIX time GMT of the feed item.
ca: Data de publicació com a data UNIX en GMT de l'element de canal.

en: URL of the feed item.
ca: URL de l'element de canal.

en: Global Unique Identifier of the feed item.
ca: Identificador Global Únic (UID) de l'element de contingut.

en: An array of categories that have been assigned to the feed item.
ca: Una matriu de categories que han estat assignades a l'element de canal.

en: User language
ca: Llengua de l'usuari

en: Unlock
ca: Desbloqueja

en: Select the author of the nodes to be created - leave empty to assign "anonymous".
ca: Seleccioneu l'autor dels nodes que s'han de crear - deixeu-ho en blanc per assignar-hi l'"anònim".

en: The Drupal user ID of the node author.
ca: L'ID d'usuari del Drupal de l'autor del node.

en: The nid of the node. NOTE: use this feature with care, node ids are usually assigned by Drupal.
ca: El nid del node. NOTA: utilitzeu aquesta característica amb compte, els ids de node estan assignats per norma general pel Drupal.

en: Geo Locations
ca: Localitzacions geogràfiques

en: An array of geographic locations with a name and a position.
ca: Una matriu de localització geogràfiques amb un nom i una posició.

en: Import on submission
ca: Importa a l'enviament

en: Attached to: @type
ca: Associat a: @type

en: Configure one or more Feeds importers to aggregate RSS and Atom feeds, import CSV files or more.
ca: Configureu un o més Importadors de canals per agregar canals RSS o Atom, importar fitxers CSV o més.

en: Allowed file extensions for upload.
ca: Extensions de fitxer permeses per la càrrega.

en: Check if the imported CSV file does not start with a header row. If checked, mapping sources must be named '0', '1', '2' etc.
ca: Marqueu si el fitxer CSV importat no comença amb una fila de capçalera. Si es marca, les fonts d'assignació han d'anomenar-se '0', '1', '2', etc.

en: No headers
ca: Sense capçaleres

en: Feeds importers
ca: Importadors de canals

en: Importing (@progress %)
ca: Important (@progress %)

en: Deleting (@progress %)
ca: Suprimint (@progress %)

en: Last import: @ago ago.
ca: Darrera importació: fa @ago.

en: 
        <p>
        You can create as many Feeds importer configurations as you would like to. Each can have a distinct purpose like letting your users aggregate RSS feeds or importing a CSV file for content migration. Here are a couple of things that are important to understand in order to get started with Feeds:
        </p>
        <ul>
        <li>
        Every importer configuration consists of basic settings, a fetcher, a parser and a processor and their settings.
        </li>
        <li>
        The <strong>basic settings</strong> define the general behavior of the importer. <strong>Fetchers</strong> are responsible for loading data, <strong>parsers</strong> for organizing it and <strong>processors</strong> for "doing stuff" with it, usually storing it.
        </li>
        <li>
        In Basic settings, you can <strong>attach an importer configuration to a content type</strong>. This is useful when many imports of a kind should be created, for example in an RSS aggregation scenario. If you don't attach a configuration to a content type, you can use it on the !import page.
        </li>
        <li>
        Imports can be <strong>scheduled periodically</strong> - see the periodic import select box in the Basic settings.
        </li>
        <li>
        Processors can have <strong>mappings</strong> in addition to settings. Mappings allow you to define what elements of a data feed should be mapped to what content fields on a granular level. For instance, you can specify that a feed item's author should be mapped to a node's body.
        </li>
        </ul>
ca: 
        <p>Podeu crear tantes configuracions d'Importadors de canal com vulgueu. Cadascuna d'elles pot tenir un objectiu diferent com deixar als vostres usuaris agregar canals RSS o importar un fitxer CSV per a la migració de contingut. Tot seguit es mostren un parell de coses que són importants entendre per tal de començar amb el Feeds:</p><ul><li>Cada configuració d'un importador consisteix d'uns paràmetres bàsics, d'un recollidor, un analitzador i un processador i els seus paràmetres.</li><li>Els <strong>paràmetres bàsics</strong> defineixen el comportament general de l'importador. Els <strong>recollidors</strong> són responsables de carregar les dades, els <strong>analitzadors</strong> d'organitzar-les i els <strong>processadors</strong> de "fer coses" amb aquestes, normalment emmagatzemar-les.</li><li>Als Paràmetres bàsics, podeu <strong>associar una configuració d'un importador a un tipus de contingut</strong>. Això és força útil quan s'han de crear forces importacions d'un tipus, per exemple en un escenari d'agregació RSS. Si no associeu una configuració a un tipus de contingut, podeu utilitzar-ho a la pàgina !import.</li><li>Les Importacions es poden <strong>programar periòdicament</strong> - aneu a la caixa de selecció d'importació periòdica als Paràmetres bàsics.</li><li>Els processadors poden tenir <strong>assignacions</strong> a més a més de paràmetres. Les assignacions us permeten definir quins elements d'un canal de dades han de ser associats a quins camps de contingut a nivell granular. Per exemple, podeu especificar que l'autor d'un element de canal pot ser assignat al cos d'un node.</li></ul>

en: Periodic import: !import_period
ca: Importació periòdica: !import_period

en: A human readable name of this importer.
ca: Un nom llegible-pels-humans per aquest importador.

en: A description of this importer.
ca: Una descripció d'aquest importador.

en: If "Use standalone form" is selected a source is imported by using a form under !import_form.
                               If a content type is selected a source is imported by creating a node of that content type.
ca: Si se selecciona "Utilitza un formulari independent" s'importarà una font utilitzant un formulari a !import_form. Si se selecciona un tipus de contingut s'importarà una font creant un node d'aquest tipus de contingut.

en: Requires cron to be configured.
ca: Requereix que es configuri el cron.

en: Every !p
ca: Cada !p

en: Periodic import
ca: Importació periòdica

en: Choose how often a source should be imported periodically.
ca: Escolliu quant de sovint s'ha d'importar periòdicament una font.

en: Check if import should be started at the moment a standalone form or node form is submitted.
ca: Marqueu si la importació ha de començar quan s'enviï un formulari independent o de node.

en: Process in background
ca: Processa en segon pla

en: For very large imports. If checked, import and delete tasks started from the web UI will be handled by a cron task in the background rather than by the browser. This does not affect periodic imports, they are handled by a cron task in any case.
ca: Per importacions de gran mida. Si se selecciona, les tasques d'importació i supressió iniciades a la interfície web estaran a càrrec d'una tasca cron en segon pla en comptes de pel navegador. Això no afecta a les importacions periòdiques, que estan a càrrec d'una tasca cron en qualsevol cas.

en: Supply path to file or directory directly
ca: Facilita un camí a un fitxer o un directori directament

en: For experts. Lets users specify a path to a file <em>or a directory of files</em> directly,
            instead of a file upload through the browser. This is useful when the files that need to be imported
            are already on the server.
ca: Per a experts. Deixa als usuaris especificar un camí a un fitxer <em> o un directori de fitxers</em> directament, en comptes d'una càrrega de fitxer a través del navegador. Això és força útil quan els fitxers que es necessiten importar ja estan al servidor.

en: Update existing @entities
ca: Actualitza els @entities existents

en: Existing @entities will be determined using mappings that are a "unique target".
ca: Els @entities existents es determinaran utilitzant assignacions que són un "objectiu únic".

en: Do not update existing @entities
ca: No actualitzis els @entities existents

en: The external URL of the item. E. g. the feed item URL in the case of a syndication feed. May be unique.
ca: La URL externa de l'element. P.ex. la URL de l'element de canal en cas d'un canal de sindicació. Ha de ser única.

en: The globally unique identifier of the item. E. g. the feed item GUID in the case of a syndication feed. May be unique.
ca: L'identificador global únic de l'element. P.ex. el GUID de l'element de canal en cas d'un cala de sindicació. Ha de ser únic.

en: Upload directory
ca: Directori de càrrega
