Feeds (7.x-2.0-beta2) - en to he translation catalogue (117 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: Priority
he: עדיפות

en: Categories
he: קטגוריות

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Feed
he: פיד

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: URL
he: כתובת URL

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Feed URL
he: כתובת URL של ההזנה

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Create
he: יצירה

en: Active
he: פעיל

en: Off
he: כבוי

en: Never
he: לעולם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Vocabulary
he: מילון

en: Term name
he: שם הסיווג

en: Severity
he: חוּמרה

en: Overridden
he: נדרס

en: Normal
he: נורמלי

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Processor
he: מעבד

en: Terms
he: מונחים

en: Desc
he: יורד

en: Users
he: חברי האתר

en: Not installed
he: לא מותקן

en: Override
he: דריסה

en: Clone
he: שכפול

en: Basic settings
he: הגדרות בסיסיות

en: Term description
he: תאור המושג

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Change
he: חשב

en: Delimiter
he: מפריד

en: Feeds
he: הזנות

en: Could not retrieve title from feed.
he: לא הצליח לאחזר כותרת מההזנה.

en: Sources
he: מקורות

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Source
he: מקור

en: Revert
he: שחזור

en: Path alias
he: כינוי נתיב

en: Blocked
he: חסום

en: Missing
he: חסר

en: Installed
he: מותקן

en: User name
he: שם משתמש

en: Allowed file extensions
he: סיומות קובץ מותרות

en: Sticky
he: דביק

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Mapping
he: מיפוי

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Parser
he: מפענח

en: Title of the feed item.
he: כותרת  ההזנה

en: Offset
he: היסט

en: Bundle
he: חבילה

en: Legend
he: מקרא

en: The title of the node.
he: כותרת העמוד

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Last modification date
he: תאריך עדכון אחרון

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Published date
he: תאריך פרסום

en: Delete items
he: מחיקת פריטים

en: The character that delimits fields in the CSV file.
he: התו המפריד בין השדות בקובץ הCSV.

en: Default delimiter
he: מפריד דפולטיבי

en: Default field delimiter.
he: מפריד שדה דפולטיבי

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Unlock
he: בטל נעילה

en: Last modified date as UNIX time GMT of the feed item.
he: תאריך עדכון אחרון בפורמט UNIX time GMT של הfeed item

en: Import @name feeds
he: ייבא @name

en: No Headers
he: ללא כותרות

en: Check if the imported CSV file does not start with a header row. If checked, mapping sources must be named '0', '1', '2' etc.
he: וודא שקובץ הCSV המיובא לא מתחיל בשורת כותרת. אם בחרת באפשרות זו המיפוי יתבצע באמצעות ערכים מספריים כגון '0' '1' '2'

en: No headers
he: ללא כותרות

en: Last import: @ago ago.
he: יבוא אחרון: לפני @ago

en: @count imported items total.
he: @count פריטים יובאו

en: Download a template
he: הורד קובץ דוגמא

en: Asc
he: סדר עולה

en: Unlock this importer?
he: לפתוח נעילה של היבואן?

en: This importer is not locked, therefore it cannot be unlocked.
he: יבואן זה אינו נעול, לכן אי אפשר לפתוח את הנעילה.

en: Unlock (disabled)
he: פתח נעילה (מבוטל)

en: Import !csv_files with one or more of these columns: @columns.
he: ייבא !csv_files המכיל אחד או יותר מהעמודות הבאות: @columns.

en: File encoding
he: קידוד קבצים

en: Performs character encoding conversion from selected option to UTF-8.
he: מבצע המרת קידוד תווים מהאפשרות שנבחרה לUTF-8

en: Column <strong>@columns</strong> is mandatory and considered unique: only one item per @columns value will be created. | Columns <strong>@columns</strong> are mandatory and values in these columns are considered unique: only one entry per value in one of these column will be created.
he[0]: העמודה <strong>@columns</strong> היא נדרשת וצריכה להיות יחודית: רק פריט אחד לכל  ערך @columns יווצר.
he[1]: העמודה <strong>@columns</strong> היא נדרשת וצריכה להיות יחודית: רק פריט אחד לכל  ערך של עמודה זו יווצר.
