Feeds (7.x-2.0-beta3) - en to lt translation catalogue (103 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Username
lt: Nario vardas

en: Email address
lt: El. pašto adresas

en: Type
lt: Tipas

en: Author
lt: Autorius

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Language
lt: Kalba

en: more
lt: daugiau

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Comments
lt: Komentarai

en: Priority
lt: Prioritetas

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Categories
lt: Kategorijos

en: File
lt: Failas

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Reset
lt: Išvalyti

en: None
lt: Joks

en: This action cannot be undone.
lt: Šio veiksmo neįmanoma grąžinti.

en: Message
lt: Žinutė

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Weight
lt: Svoris

en: none
lt: joks

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Feed
lt: Srautas

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Import
lt: Importuoti

en: Export
lt: Eksportuoti

en: Node ID
lt: Mazgo ID

en: Save
lt: Saugoti

en: Help
lt: Pagalba

en: Default
lt: Numatytasis

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Advanced settings
lt: Papildomi nustatymai

en: User ID
lt: Nario ID

en: Create
lt: Kurti

en: Active
lt: Aktyvus

en: Off
lt: Išjungta

en: Never
lt: Niekada

en: Your changes have been saved.
lt: Pakeitimai išsaugoti.

en: Role ID
lt: Rolės ID

en: Promoted to front page
lt: Iškeltas į pagrindinį puslapį

en: Log message
lt: Log žinutė

en: Vocabulary
lt: Žodynas

en: Term name
lt: Termino pavadinimas

en: Role name
lt: Rolės pavadinimas

en: Severity
lt: Sunkumas

en: Overridden
lt: Perrašyta

en: Normal
lt: Normalus

en: Nodes
lt: Mazgai

en: State
lt: Etapas

en: Terms
lt: Terminai

en: Timezone handling
lt: Laiko juostos apdorojimas

en: Users
lt: Nariai

en: Not installed
lt: Neįdiegta

en: Override
lt: Perrašyti

en: Clone
lt: Klonuoti

en: Basic settings
lt: Pagrindiniai nustatymai

en: Term description
lt: Termino aprašymas

en: Defaults
lt: Numatyta

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Created date
lt: Sukūrimo data

en: Updated date
lt: Atnaujinta data

en: Change
lt: Keisti

en: Delimiter
lt: Skyriklis

en: Sources
lt: Šaltinis

en: ‹ previous
lt: ‹ ankstesnis

en: next ›
lt: kitas  ›

en: Source
lt: Šaltinis

en: Site default
lt: Svetainės numatytasis

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: Path alias
lt: Kelio pervadinimas

en: Blocked
lt: Užblokuotas

en: Installed
lt: Įdiegta

en: User name
lt: Nario vardas

en: Allowed file extensions
lt: Leidžiami failų plėtiniai

en: Sticky
lt: Prikabintas viršuje

en: Timezone
lt: Laiko juosta

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Select
lt: Pasirinkti

en: Language neutral
lt: Kalbai neutralus

en: « first
lt: « pirmas

en: last »
lt: paskutinis  »

en: Parser
lt: Apdorotojas

en: User roles
lt: Narių rolės

en: Importer
lt: Importuotojas

en: User email
lt: Nario el.paštas

en: Bundle
lt: Paketas

en: Legend
lt: Legenda

en: The title of the node.
lt: Mazgo pavadinimas.

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Text format
lt: Teksto formatas

en: Unique
lt: Unikalus

en: Fetcher
lt: Surinkėjas

en: Published status
lt: Paskelbta statusas

en: Unlock
lt: Atrakinti
