Feeds (7.x-2.0-beta4) - en to ar translation catalogue (101 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Comments
ar: التعليقات

en: Priority
ar: الأولوية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Categories
ar: التصنيفات

en: view
ar: عرض

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Weight
ar: الوزن

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: URL
ar: العنوان URL

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: ID
ar: المعرف ID

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Create
ar: أنشئ

en: Active
ar: نشط

en: Off
ar: إيقاف

en: Never
ar: أبدا

en: Your changes have been saved.
ar: لقد تم حفظ تغييراتك.

en: Feed title
ar: روابط التغذية

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Term name
ar: اسم المفردة

en: Role name
ar: اسم الدور

en: Severity
ar: الحدة

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Normal
ar: طبيعي

en: Nodes
ar: العقد

en: Processor
ar: معالج

en: State
ar: الحالة

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Desc
ar: تنازلي

en: Users
ar: المستخدمين

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Clone
ar: استنساخ

en: Term description
ar: وصف المصطلح

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Change
ar: تغيير

en: Delimiter
ar: مُحَدِد

en: Sources
ar: المصادر

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Source
ar: المصدر

en: Revert
ar: استرجع

en: Path alias
ar: مسار بديل

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Missing
ar: مفقود

en: Installed
ar: مثبت

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: Sticky
ar: مثبت

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Mapping
ar: إقران

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Parser
ar: المحلل

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Bundle
ar: الحزمة

en: The title of the node.
ar: عنوان العقدة.

en: - All -
ar: - الكل -

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: Fetcher
ar: الجالب

en: Title of the feed.
ar: عنوان المرجع

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Before saving an item imported via @name.
ar: قبل حفظ عنصر تم استيراده عبر @name.
