Feeds (7.x-2.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (86 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Enabled
fa: فعال

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Priority
fa: اولویت

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Feed
fa: خوراک

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: URL
fa: نشانی

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Create
fa: ایجاد

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Never
fa: هیچوقت

en: Your changes have been saved.
fa: تغییرات شما ذخیره شد.

en: Feed title
fa: عنوان خوراک

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Term name
fa: نام واژه

en: Severity
fa: شدت

en: Overridden
fa: رونویسی

en: Normal
fa: عادی

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Processor
fa: پردازشگر

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: Desc
fa: نزولی

en: Getting started
fa: شروع به کار

en: Users
fa: کاربران

en: Override
fa: بازنویسی

en: Clone
fa: تکرار

en: Basic settings
fa: تنظیمات پایه

en: Term description
fa: شرح واژه

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Change
fa: تغییر

en: Feeds
fa: خوراک‌ها

en: Sources
fa: منابع

en: Source
fa: منبع

en: Revert
fa: بازگشت

en: Path alias
fa: نام مستعار مسیر

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: User name
fa: نام کاربری

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: Sticky
fa: ماندگار

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Parser
fa: تجزیه‌گر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Target
fa: مقصد

en: Attached to
fa: پیوست شده به

en: The title of the node.
fa: عنوان محتوا

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Text format
fa: قالب‌بندی متن

en: Fetcher
fa: اخذ کننده

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: User language
fa: زبان کاربر

en: Asc
fa: صعودی
