Feeds Tamper (7.x-1.0-beta5) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: False
id: Salah

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: Date format
id: Format tanggal

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Other
id: Lainnya

en: Both
id: Keduanya

en: Operation
id: Operasi

en: Source
id: Sumber

en: Limit
id: Batas

en: Revert
id: Kembali

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Case sensitive
id: Karakter sensitif

en: Decimal point
id: Poin desimal

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
id: Nama yang bisa dibaca mesin sudah digunakan. Harus unik.
