Feeds Tamper (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (58 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Log
ru: Журнал

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Export
ru: Экспортировать

en: Field
ru: Поле

en: Save
ru: Сохранить

en: False
ru: Ложь

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Format
ru: Формат

en: Text
ru: Текст

en: Date format
ru: Формат даты

en: Your changes have been saved.
ru: Ваши изменения были сохранены.

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Overridden
ru: Переопределён

en: Normal
ru: Нормальный

en: Other
ru: Другое

en: Both
ru: Оба

en: Override
ru: Переопределить

en: Operation
ru: Действие

en: Feeds
ru: Потоки данных

en: Source
ru: Источник

en: Limit
ru: Предел

en: Revert
ru: Вернуть

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Plugin
ru: Плагин

en: Thousands separator
ru: Разделитель тысяч

en: Raw
ru: Без обработки

en: Local
ru: Локально

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Case sensitive
ru: Учитывать регистр

en: Column
ru: Колонка

en: Choose
ru: Выбрать

en: Text to replace
ru: Текст для замены

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Decimal point
ru: Десятичная точка

en: Truth value
ru: Верное значение

en: Decimals
ru: Десятичные

en: Match case
ru: Учитывать регистр

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ru: Данное машинное имя уже существует. Оно должно быть уникальным.

en: Add plugin
ru: Добавить плагин

en: Administrative UI for Feeds Tamper module.
ru: Административный интерфейс для модуля Feeds Tamper.

en: A useful description of what this plugin is doing.
ru: Описание того, что делает данный плагин.

en: Number of characters
ru: Количество символов

en: Modify feeds data before it gets saved.
ru: Модификация feeds-данных перед их импортом.

en: -- Select --
ru: -- Выбор --

en: No plugins defined.
ru: Плагины не определены.
