Felix (7.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Subject
fa: موضوع

en: Remove
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: none
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: Path
fa: مسیر

en: Region
fa: ناحیه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Add block
fa: افزودن بلوک

en: Node types
fa: انواع گره

en: Added
fa: اضافه شده

en: Domain
fa: دامنه

en: cancel
fa: لغو

en: Context
fa: زمینه

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Recent content
fa: جدیدترین محتوا

en: Remove block
fa: حذف بلوک

en: View modes
fa: حالت‌های نمایش
