Felix (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: none
it: nessuno

en: Name
it: Nome

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: Path
it: Percorso

en: Region
it: Regione

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Add block
it: Aggiungi blocco

en: Node types
it: Tipi di contenuto

en: Added
it: Aggiunto

en: Domain
it: Dominio

en: cancel
it: annulla

en: Removed
it: Rimosso

en: Context
it: Contesto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Recent content
it: Contenuti recenti

en: Remove block
it: Rimuovi blocco

en: View modes
it: View mode
