Fences - Semantic field markup and classes (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: List
de: Liste

en: footer
de: Fußzeile

en: header
de: Kopfzeile

en: Keywords
de: Schlüsselwörter

en: Fields
de: Felder

en: navigation
de: Navigation

en: code
de: Quelltext

en: menu
de: Menü

en: superscript
de: hochgestellt

en: Superscript
de: Hochgestellt

en: deletion
de: Löschung

en: address
de: Adresse

en: summary
de: Zusammenfassung

en: details
de: Details

en: small
de: klein

en: Subscript
de: Tiefgestellt

en: Ordered list
de: Nummerierte Aufzählung

en: Unordered list
de: Aufzählung mit Aufzählungszeichen

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Highlight
de: Hervorheben

en: mark
de: markieren

en: bold
de: fett

en: article
de: Artikel

en: cite
de: zitieren

en: User input
de: Benutzereingaben

en: figure
de: Abbildung

en: italic
de: kursiv

en: keyboard
de: Tastatur

en: ordered list
de: Nummerierte Aufzählung

en: quotation
de: Zitat

en: Quotation
de: Zitat

en: section
de: Abschnitt

en: variable
de: Variable
