Field collection (7.x-1.0-beta12) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Save
uk: Зберегти

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Node
uk: Матеріал

en: All
uk: Все

en: Embedded
uk: Вбудований

en: Delta
uk: Дельта

en: Field name
uk: Назва поля

en: Fields
uk: Поля

en: Hidden
uk: Приховано

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Are you sure you want to delete %label?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %label?

en: %label has been deleted.
uk: %label було вилучено.

en: Default value
uk: Базове значення

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: Used in
uk: Використано в

en: About
uk: Про модуль

en: Translate
uk: Перекласти

en: manage fields
uk: керувати полями

en: @field_name (Locked)
uk: @field_name (Заблоковано)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
uk: Допустима похибка дозволяє вам обрати, який елемент в полі з декількома значеннями буде відмикати взаємозв'язок. Оберіть "1"  для використання першого елемента, "2" для другого елемента, і так далі. Якщо ви оберете "All", кожен елемент у полі створить новий рядок, що, можливо, створить копії.

en: manage display
uk: керувати відображенням

en: Full content
uk: Повний вміст

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Field collection @field_name
uk: Колекція полів @field_name

en: Field collection
uk: Колекція полів

en: Field collection item
uk: Складова колекції полів

en: Field collection @field
uk: Колекція полів @field

en: Administer field collections
uk: Адміністрування колекцій полів

en: Links to field collection items
uk: Посилання на складові колекції полів

en: Field collection items
uk: Складові колекції полів

en: Fields only
uk: Лише поля

en: Select the view mode
uk: Оберіть режим перегляду

en: Links: @links
uk: Посилання: @links

en: View mode: @mode
uk: Режим перегляду: @mode

en: Field collections
uk: Колекції полів

en: Manage fields on field collections.
uk: Керування полями у колекціях полів.

en: Entity with the @field (@field_name)
uk: Сутність з полем @field (@field_name)

en: Hide blank items
uk: Приховувати порожні елементи
