Field collection (7.x-1.0-beta7) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Hidden
ro: Ascuns

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Are you sure you want to delete %label?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %label?

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Used in
ro: Utilizat în

en: About
ro: Despre

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: @field_name (Locked)
ro: @field_name (Blocat)

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: View mode
ro: Mod de vizualizare
