Field collection (7.x-1.0-beta9) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Embedded
fa: جایگذاری شده

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Fields
fa: فیلدها

en: Hidden
fa: پنهان

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: About
fa: درباره

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: @field_name (Locked)
fa: @field_name (قفل شده)

en: manage display
fa: اداره نمایش

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Host entity
fa: عنصر هاست

en: Field collection
fa: مجموعه فیلد

en: @name field is required.
fa: فیلد @name اجباری است.

en: No field collections have been defined yet. To do so attach a field collection field to any entity.
fa: هنوز هیچ مجموعه فیلدی تعریف نشده است. برای انجام این کار یک مجموعه فیلد به هر مورد پیوست نمایید

en: The machine-readable name of the field collection field containing this item.
fa: نام قابل خواندن توسط ماشین مجموعه فیلد حاوی این آیتم

en: The entity containing the field collection field.
fa: بخشی شامل فیلد مجموعه فیلد

en: Administer field collections
fa: مجموعه فیلد های مدیریت

en: Create and delete fields on field collections.
fa: ایجاد و حذف فیلد در مجموعه فیلد ها

en: Field collection items
fa: آیتم های مجموعه فیلد

en: Fields only
fa: فقط فیلدها

en: Field collections
fa: مجموعه فیلد ها

en: Manage fields on field collections.
fa: مدیریت فیلد های مجموعه فیلد ها
