Field collection (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: All
id: Semua

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Are you sure you want to delete %label?
id: Apa anda yakin menghapus %label?

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Used in
id: Digunakan di

en: About
id: Tentang

en: Translate
id: Terjemahkan

en: manage fields
id: kelola field

en: @field_name (Locked)
id: @field_name (Terkunci)

en: manage display
id: kelola tampilan

en: Full content
id: Konten lengkap

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row
