Field Group (7.x-1.4) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: yes
fa: بله

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Article
fa: مقاله

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Section
fa: بخش

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: ID
fa: شناسه

en: Picture
fa: تصویر

en: Contact
fa: تماس

en: no
fa: خیر

en: User picture
fa: تصویر کاربر

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Fields
fa: فیلدها

en: Widget
fa: ساختار

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Clone
fa: تکرار

en: Hidden
fa: پنهان

en: Form
fa: فرم

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Effect
fa: اثر

en: Speed
fa: سرعت

en: Language settings
fa: تنظیمات زبان

en: Fieldset
fa: مجموعه فیلد

en: Group name (a-z, 0-9, _)
fa: نام گروه (a-z, 0-9, _)

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Administrative overlay
fa: مدیریت میز کار

en: HTML element
fa: عنصر HTML

en: Text formats enabled for rich-text editing
fa: فرمت متن برای ویرایش متن کامل فعال است

en: Administer fieldgroups
fa: گروه فیلد های مدیر

en: Display the administration for fieldgroups.
fa: نمایش مدیریت برای گروه فیلد ها

en: Contact user element
fa: عناصر کاربری تماس

en: Language settings for the user account.
fa: تنظیمات زبان برای حساب کاربری

en: Wysiwyg status
fa: وضعیت Wysiwyg
