Field Group (7.x-1.5) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: yes
ar: نعم

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Article
ar: مقال

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Refresh
ar: تحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Picture
ar: الصورة

en: Contact
ar: اتصل

en: no
ar: لا

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Fields
ar: الحقول

en: Widget
ar: ودجة

en: Attributes
ar: سمات

en: Clone
ar: استنساخ

en: Hidden
ar: مخفي

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Form
ar: النموذج

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Element
ar: عنصر

en: Effect
ar: التأثير

en: Language settings
ar: إعدادات اللغات

en: Fieldset
ar: مجموعة حقول

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: HTML element
ar: عنصر HTML
