Field Group (7.x-1.5) - en to ur translation catalogue (16 entries)

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: yes
ur: جی ہاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Article
ur: مضمون

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: ID
ur: شناخت

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: (active tab)
ur: (ایکٹِو ٹیب)
