Field Group (7.x-1.6) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: yes
id: ya

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Article
id: Artikel

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Field
id: Bidang

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Refresh
id: Segarkan

en: Picture
id: Foto

en: Contact
id: Kontak

en: no
id: tidak

en: User picture
id: Foto anggota

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Fields
id: Bidang isian

en: Widget
id: Piranti

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Clone
id: Kloning

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Add new group
id: Tambahkan kelompok baru

en: Slow
id: Pelan

en: Fast
id: Cepat

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Form
id: Formulir

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Element
id: Elemen

en: Effect
id: Efek

en: Language settings
id: Pengaturan bahasa

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Administrative overlay
id: Overlay administrasi

en: Aside
id: di samping

en: HTML element
id: Elemen HTML
