Field Group (7.x-1.6) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: yes
pt: sim

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Article
pt: Artigo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Update
pt: Atualizar

en: Section
pt: Secção

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Picture
pt: Retrato

en: no
pt: não

en: User picture
pt: Foto do utilizador

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Fields
pt: Campos

en: Attributes
pt: Atributos

en: Clone
pt: Clonar

en: Hidden
pt: Oculto

en: Add new group
pt: Adicionar novo grupo

en: Slow
pt: Lento

en: Fast
pt: Rápido

en: Next page
pt: Próxima página

en: Form
pt: Formulário

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Element
pt: Elemento

en: Effect
pt: Efeito

en: Speed
pt: Velocidade

en: Language settings
pt: Definições de idioma

en: Fieldset
pt: Grupo de campos

en: Group name (a-z, 0-9, _)
pt: O nome do grupo (a-z, 0-9, _)

en: Add new group: you need to provide a group name.
pt: Adicionar novo grupo: você precisa fornecer um nome de grupo.

en: Field group label
pt: Campo de rótulo de grupo

en: (active tab)
pt: (separador ativo)

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Administrative overlay
pt: Sobreposição administrativa

en: HTML element
pt: Elemento de HTML

en: Contact user element
pt: Elemento de contato do utilizador

en: Header 2
pt: Cabeçalho 2
