Field Group (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: yes
ro: da

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Article
ro: Articol

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Picture
ro: Imagine

en: no
ro: nu

en: User picture
ro: Imagine utilizator

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Attributes
ro: Atribute

en: Clone
ro: Clonare

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Add new group
ro: Adaugă un grup nou

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Form
ro: Formular

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Effect
ro: Efect

en: Language settings
ro: Configurare limbă

en: Group name (a-z, 0-9, _)
ro: Nume grup (a-z, 0-9, _)

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Administrative overlay
ro: Overlay administrare

en: HTML element
ro: Element HTML

en: Field Group
ro: Grupul de câmpuri
