Field Hidden (7.x-1.7) - en to he translation catalogue (22 entries)

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Format
he: פורמט

en: <none>
he: <ללא>

en: Fields
he: שדות

en: Maximum
he: מקסימום

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Maximum length
he: אורך מרבי

en: Minimum
he: מינימום

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
he: סך כל הספרות לשמירה במסד הנתונים, כולל הספרות מימין לנקודה.

en: The number of digits to the right of the decimal.
he: מספר הספרות מימין לנקודה.

en: Decimal marker
he: סמן עשרוני

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
he: התו אותו יזינו משתמשים כדי לסמן נקודה עשרונית בטפסים.

en: About
he: אודות

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: The maximum length of the field in characters.
he: מספר התווים המירבי בשדה.

en: %name must be a positive integer.
he: %name חייב להיות מספר שלם חיובי.

en: %name must be a number.
he: %name חייב להיות מספר.

en: Display prefix and suffix.
he: הצגת קידומת וסיומת

en: Text (plain)
he: טקסט (פשוט)

en: Text (plain, long)
he: טקסט פשוט (ארוך)

en: Text (formatted)
he: טקסט (עם פורמט)
