ZURB Orbit (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: content
de: Inhalt

en: File
de: Datei

en: None
de: Keine

en: none
de: keine

en: file
de: Datei

en: Fields
de: Felder

en: Original image
de: Originalbild

en: Caption
de: Beschriftung

en: Animation speed
de: Animationsgeschwindigkeit

en: Title text
de: Titeltext

en: Pause on hover
de: Pausieren bei dem Überfahren mit der Maus

en: Alt text
de: Alternativer Text

en: Fluid
de: Fließend

en: Image field
de: Bildfeld

en: Image style
de: Bildstil

en: None (original image)
de: Keine (Originalbild)

en: Link image to
de: Bild verlinken mit

en: Image style: @style
de: Bildstil: @style

en: Nothing
de: Nichts

en: Caption: @caption
de: Bildbeschriftung: @caption

en: Captions
de: Beschriftungen

en: Orbit slideshow
de: Orbit-Slideshow

en: Orbit settings
de: Orbit-Einstellungen

en: Speed: @speedms
de: Geschwindigkeit: @speedms

en: Show captions: @captions
de: Bildbeschriftung anzeigen: @captions
