Field Rules (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Description
it: Descrizione

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Help
it: Aiuto

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Active
it: Attivo

en: Field name
it: Nome del campo

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Title label
it: Etichetta per il titolo

en: Node Type
it: Tipo di nodo

en: Translatable
it: Traducibile

en: Locked
it: Bloccato

en: Data
it: Dati

en: Cardinality
it: Cardinalità

en: field
it: campo

en: The title of the node.
it: Il titolo del nodo.

en: Field instance
it: Istanza del campo
