Field Rules (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Description
ar: الوصف

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Help
ar: المساعدة

en: Node type
ar: نوع العقدة

en: Active
ar: نشط

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Translatable
ar: قابل للترجمة

en: Locked
ar: مقفل

en: Data
ar: المعطيات

en: Cardinality
ar: رئيسي

en: Has title
ar: معنون

en: field
ar: حقل

en: The title of the node.
ar: عنوان العقدة.
