Field Slideshow (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: content
fa: محتوا

en: File
fa: فایل

en: None
fa: هیچ

en: Image
fa: تصویر

en: file
fa: فایل

en: Vertical
fa: عمودی

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Normal
fa: عادی

en: Prev
fa: قبلی

en: Order
fa: سفارش

en: Random
fa: تصادفی

en: Manual
fa: دستی

en: Caption
fa: عنوان

en: Fade
fa: محو شدن

en: Installed
fa: نصب شده

en: Reverse
fa: معکوس

en: Title text
fa: متن عنوان

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Image field
fa: فیلد تصویر

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: None (original image)
fa: هیچ (تصویر اصلی)

en: Link image to
fa: تصویرا را پیوند بده

en: Image style: @style
fa: سبک تصویر:  @style

en: Nothing
fa: هیچ
