Field Slideshow (7.x-2.0-beta2) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Next
it: Seguente

en: Content
it: Contenuto

en: content
it: contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Default
it: Predefinito

en: Vertical
it: Verticale

en: Not found
it: Non trovato

en: Fields
it: Campi

en: Original image
it: Immagine originale

en: Normal
it: Normale

en: Prev
it: Precedente

en: Order
it: Ordina

en: Random
it: Casuale

en: Pager position
it: Posizione del paginatore

en: Manual
it: Manuale

en: Caption
it: Didascalia

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Installed
it: Installato

en: Reverse
it: Inverti

en: Automatic
it: Automatico

en: small
it: piccola

en: Title text
it: Testo per il titolo

en: Pager
it: Paginazione

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: Pause
it: Pausa

en: Alt text
it: Testo alternativo

en: Random order
it: Ordine casuale

en: Transition speed
it: Velocita della trasizione

en: Image style
it: Stile immagine

en: Elastic
it: Elastica

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Nothing
it: Niente

en: Colorbox image style
it: Stile immagine Colorbox

en: Rendered entity
it: Entità visualizzata
