Field tools (7.x-1.0-alpha8) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Multiple select
ro: Selecţie multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: Label
ro: Etichetă

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Widget type
ro: Tip control

en: Tools
ro: Instrumente

en: Clone
ro: Clonare

en: Save settings
ro: Salvare opţiuni

en: %type settings
ro: Configurări %type

en: Apply
ro: Aplică

en: Locked
ro: Blocat

en: Target
ro: Ţintă

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ro: Instrucţiuni care vor fi prezentate utilizatorului sub câmp în formular.<br />Marcaje HTML permise: @tags

en: Export fields
ro: Exportă câmpuri

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ro: Câmpul %field este blocat şi nu poate fi editat.

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: Import fields
ro: Importă câmpuri
