Field tools (7.x-1.0-alpha9) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Multiple select
hu: Többszörös választás

en: Required
hu: Szükséges

en: Export
hu: Exportálás

en: Label
hu: Címke

en: Field name
hu: Mező neve

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Tools
hu: Eszközök

en: Clone
hu: Klónozás

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: %type settings
hu: %type beállításai

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Locked
hu: Zárolt

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hu: A felhasználók számára az űrlap szerkesztésekor a mező alatt megjelenő útmutató.<br />Megengedett HTML elemek: @tags

en: export
hu: exportálás

en: Instances
hu: Példányok

en: Export fields
hu: Export mezők

en: References
hu: Hivatkozások

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: Required field
hu: Kötelező mező

en: Field code
hu: Mezőkód

en: Target entity type
hu: Cél-entitástípus
