Field Validation (7.x-2.5) - en to ar translation catalogue (63 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Edit
ar: تحرير

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Country
ar: الدولة

en: Length
ar: الطول

en: URL
ar: العنوان URL

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Year
ar: السنة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Month
ar: بالشهر

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: Brazil
ar: البرازيل

en: Chile
ar: تشيلي

en: Poland
ar: بولندا

en: Singapore
ar: سنغافورة

en: Week
ar: بالأسبوع

en: Day
ar: باليوم

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Pattern
ar: النموذج

en: Property
ar: الخاصية

en: Add rule
ar: أضف قاعدة

en: Delete rule
ar: احذف القاعدة

en: Belgium
ar: بلجيكا

en: China
ar: الصين

en: Costa Rica
ar: كوستاريكا

en: Czech Republic
ar: جمهورية التشيك

en: Denmark
ar: الدانمارك

en: France
ar: فرنسا

en: Greece
ar: اليونان

en: India
ar: الهند

en: Italy
ar: إيطاليا

en: Jordan
ar: الأردن

en: Pakistan
ar: باكستان

en: Panama
ar: بنما

en: Russia
ar: روسيا

en: South Africa
ar: جنوب أفريقيا

en: Spain
ar: إسبانيا

en: Sweden
ar: السويد

en: Switzerland
ar: سويسرا

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: equals
ar: يساوي

en: Hour
ar: الساعة

en: Minute
ar: الدقيقة

en: Entity
ar: الكيان

en: Reverse
ar: عكس

en: Date range
ar: مجال التاريخ

en: Global
ar: عالمي

en: Edit rule
ar: تحرير القاعدة

en: Save rule
ar: حفظ القاعدة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Validator
ar: محقق الصحة

en: rule
ar: قاعدة

en: Minimum number of words
ar: الحد الأدنى لعدد الكلمات

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Per user
ar: لكل مستخدم

en: Overwrite
ar: كتابة فوق

en: rules
ar: القواعد

en: Rule name
ar: اسم القاعدة

en: Required field
ar: حقل ضروري
