Fieldable Panels Panes (FPP) (7.x-1.11) - en to fa translation catalogue (82 entries)

en: list
fa: فهرست

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Access control
fa: کنترل دسترسی

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Export
fa: استخراج

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Path
fa: مسیر

en: add
fa: افزودن

en: ID
fa: شناسه

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: All
fa: همه

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Log message
fa: گزارش

en: Load
fa: بارگذاری

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Full
fa: کامل

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: author
fa: نویسنده

en: Revision
fa: بازبینی

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Apply
fa: تایید

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Offset
fa: جابجایی

en: revision
fa: بازبینی

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: @type %title has been deleted.
fa: @type %title حذف شد.

en: export
fa: صدور

en: Admin
fa: مدیر

en: Bundle
fa: بسته

en: New revision
fa: بازبینی جدید

en: Default site language
fa: زبان پیش‌فرض سایت

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: No revision
fa: بدون بازبینی

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Is new
fa: جدید

en: Save and add fields
fa: ذخیره و افزودن فیلدها

en: manage display
fa: اداره نمایش

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش بازبینی

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fa: یک توضیح درباره تغییراتی که می‌دهید. این توضیحات به دیگران کمک می‌کند انگیزه شما را درک کنند.

en: %title has been created.
fa: %title ساخته شد.

en: %title could not be created.
fa: نمی‌توان %title را ایجاد کرد.

en: In case a new revision is to be saved, the log entry explaining the changes for this version.
fa: ورودی لاگ توصیف‌کننده تغییرات صورت گرفته در این نسخه، هنگامی که یک بازنویسی جدید صورت گیرد.

en: Creates revision
fa: یک بازنویسی ایجاد می‌کند

en: Unknown content type
fa: نوع محتوای ناشناخته

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Native language
fa: زبان محلی

en: (Machine name: @type)
fa: (نام ماشینی :@type)

en: Edit %type
fa: ویرایش %type
