Fieldable Panels Panes (FPP) (7.x-1.5) - en to id translation catalogue (57 entries)

en: list
id: daftar

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: more
id: selengkapnya

en: Access control
id: Kendali akses

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Category
id: Kategori

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: All
id: Semua

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Revisions
id: Revisi

en: Log message
id: Pesan log

en: Load
id: Memuat

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Full
id: Penuh

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: author
id: penulis

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Apply
id: Terapkan

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: @type %title has been deleted.
id: @type %title sudah dihapus.

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Administrative title
id: Judul administrasi

en: Administrative description
id: Deskripsi administratif

en: manage fields
id: kelola field

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Render
id: Sajikan

en: manage display
id: kelola tampilan

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
id: Sediakan penjelasan atas perubahan yang Anda buat. Hal ini akan membantu penulis lain memahami motivasi Anda.

en: Output machine name
id: Nama mesin output

en: Unknown content type
id: Jenis konten tidak dikenal

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Asc
id: Urutan turun

en: (Machine name: @type)
id: (Nama mesin: @type)
