Fieldable Panels Panes (FPP) (7.x-1.6) - en to it translation catalogue (76 entries)

en: list
it: elenco

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Access control
it: Controllo accessi

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Path
it: Percorso

en: add
it: aggiungi

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: All
it: Tutti

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Revisions
it: Revisioni

en: Log message
it: Messaggio di log

en: Load
it: Carica

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Full
it: Completo

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: author
it: autore

en: Revision
it: Revisione

en: Date created
it: Data di creazione

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Apply
it: Applica

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: No title
it: Nessun titolo

en: Offset
it: Scostamento

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: @type %title has been deleted.
it: @type %title è stato eliminato.

en: Bundles
it: Bundle

en: New revision
it: Nuova revisione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Administrative description
it: Descrizione per l'amministratore

en: Go to list
it: Vai all'elenco

en: manage fields
it: gestisci campi

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Render
it: Presentazione

en: No revision
it: Nessuna revisione

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Save and add fields
it: Salva e aggiungi campi

en: manage display
it: gestisci la visualizzazione

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
it: Fornisci una spiegazione delle modifiche effettuate. Aiuterà altri autori a comprendere le tue motivazioni.

en: Output machine name
it: Emetti nome ad uso interno

en: Reusable
it: Riutilizzabile

en: %title has been created.
it: È stato creato %title.

en: %title could not be created.
it: Non è stato possibile creare %title.

en: Creates revision
it: Crea una revisione

en: Unknown content type
it: Tipo di contenuto sconosciuto

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Master
it: Principale

en: (Machine name: @type)
it: (nome ad uso interno: @type)
