Fieldable Panels Panes (FPP) (7.x-1.6) - en to ro translation catalogue (71 entries)

en: list
ro: listă

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Access control
ro: Control acces

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Category
ro: Categorie

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: add
ro: adaugă

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: All
ro: Toate

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Revisions
ro: Revizii

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Load
ro: Încarcă

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Full
ro: Complet

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: author
ro: autor

en: Revision
ro: Revizie

en: Date created
ro: Dată creată

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: Apply
ro: Aplică

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Bundle
ro: Pachet

en: New revision
ro: Revizie nouă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Administrative title
ro: Titlu administrativ

en: Administrative description
ro: Descriere administrativă

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Render
ro: Randare

en: No revision
ro: Nicio revizie

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Save and add fields
ro: Salvare şi adăugare câmpuri

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ro: Oferă o explicație pentru modificările pe care le aduceți. Aceasta va ajuta alți autori să înțeleagă motivele dumneavoastră.

en: Output machine name
ro: Ieșire nume de mașină

en: Reusable
ro: Reutilizabil

en: Unknown content type
ro: Tip de conținut necunoscut

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
