Fieldable Panels Panes (FPP) (7.x-1.9) - en to ar translation catalogue (72 entries)

en: list
ar: لائحة

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Access control
ar: صلاحيات الوصول

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Export
ar: تصدير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: ID
ar: المعرف ID

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: All
ar: الكل

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Load
ar: تحميل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Full
ar: كامل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: author
ar: مؤلف

en: Revision
ar: مراجعة

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Apply
ar: تطبيق

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: No title
ar: لا يوجد عنوان

en: Offset
ar: الإزاحة

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: export
ar: تصدير

en: Bundle
ar: الحزمة

en: New revision
ar: مراجعة جديدة

en: Current user's language
ar: لغة المستخدم الحالي

en: Default site language
ar: لغة الموقع الافتراضية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Administrative description
ar: الوصف الإداري

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: No revision
ar: لا توجد أي مراجعة

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Save and add fields
ar: حفظ وإضافة الحقول

en: manage display
ar: إدارة العرض

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ar: أوضح التغيرات التي أجريتها. هذا التوضيح سيساعد باقي المؤلفين على فهم أسباب التغييرات.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Unknown content type
ar: نوع محتوى غير معروف

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: (Machine name: @type)
ar: (الإسم الآلى: @type)
