File Chooser Field (7.x-1.5) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: Fields
nl: Velden

en: Browse
nl: Bladeren

en: Scope
nl: Bereik

en: File upload error. Could not move uploaded file.
nl: Fout bij uploaden van bestand. Geüpload bestand kon niet verplaatst worden.

en: Redirect URL
nl: Omleidings-URL

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
nl: Om veiligheidsredenen werd de naam van de upload gewijzigd in: %filename

en: The specified file %name could not be uploaded.
nl: Het bestand %name kon niet worden geüpload.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
nl: Upload fout. Het geüploade bestand %file kon niet naar %destination worden verplaatst.

en: The file could not be uploaded.
nl: Het bestand kan niet worden geüpload.

en: Application ID
nl: Applicatie-ID

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
nl: De upload-map %directory voor het bestandsveld !name kan niet worden aangemaakt of is niet toegankelijk. Een nieuw geüpload bestand kon daardoor niet worden bewaard in deze map. De upload werd geannuleerd.
